>

رد کردن لینک ها

بازی هیجان انگیز ماهیگیری با آهنربا

ایده بازی ماهیگیری با آهنربا برای سرگرم کردن بچه‌ها در جشن میهمانی‌ها و جشن تولد و یا حتی بازی گروهی در گرو‌ه‌های کوچک بعنوان یک فعالیت سرگرم کننده فوق العاده است . حتی کودک‌تان بصورت انفرادی هم با انجام این بازی کلی لذت برده و تمرینی برای افزایش دقت و هماهنگی بین چشم و دست خواهد بود.

جهت تماشای عکس در سایز واقعی اینجا کلیک کنید

در باشگاه کوشا ( تری فان ) این بازی به صورت کامل تر و متفاوت در یکی از کلاسها اجرا شد ، به این شکل که ابتدا کودکان باید از میان رودخانه عبور کنند و مراقب باشند پاهاشون رو در اب نزارند و به سکو ماهیگیری برسند . سپس ماهیگیری کرده و ماهی گرفته شده را برای مادراشون بیارن.

هدف از این تمرین علاوه بر هماهنگی چشم و دست ، تقویت توجه انتخابی نیز بود

انجام این بازی به صورت گروهی و با کمک مادران باعث هیجان بیشتر میشود اما شما در صورتی که به باشگاه دسترسی ندارید میتوانید به صورت ساده تر این بازی را در منزل نیز انجام دهید.

 

روش انجام بازی ماهیگیری با آهنربا:

 

  • بر روی مقوا تعدادی شکل ماهی بکشید و آنها را برش بزنید.(اگر هم دوست داشتید می‌توانید الگو ماهی را از اینجا دانلود کرده و پرینت کنید).در صورتیکه می‌خواستید ماهیگیری در ظرف آب داشته باشید بجای مقوا از طلق پلاستیکی استفاده کنید.
  • گیره‌های کاغذ را نوک سر ماهی وصل کنید و با چسب ثابت کنید.
  • برای ساختن قلاب ماهیگیری یک سر نخ را به سر چوب گره بزنید و سر دیگر نخ را به آهنربا وصل کنید.
  • حالا زمان ماهیگیری رسیده! ماهی‌ها را در ظرفی ریخته و از کودک‌تان بخواهید تا با نزدیک کردن گیره کاغذ به آهنربای سر قلاب، ماهی‌ها را یکی بعد از دیگری صید کند.
  • از این بازی می‌توانید برای آموزش خیلی از مفاهیم درسی مثل ریاضی و یا خواندن استفاده کنید. بدین صورت که هر شکل ماهی را از ۱ تا ۱۰ شماره‌گذاری کنید و هر عددی که شما صدا کردید کودک‌تان باید آنرا بگیرد.یا یک عددی را شما صدا کرده و بخواهید عدد بزگتر از آن یا کوچکتر از آنرا پیدا کند. برای سایر مفاهیم مثل حروف الفبا و یا خواندن لغات هم می‌توان استفاده کرد.
  • یکسری از ماهی‌ها را گیره نزنید و بعضی گیره داشته باشند در این روش کودک‌تان بیشتر با خاصیت جذب آهنربایی آشنا می‌شود.
  • ماهی در رنگ‌های مختلف به معنی امتیاز‌های مختلف است.هر رنگ یک امتیاز خاص داشته باشد و بازیکنان می‌توانند امتیازها را جمع بندی کرده و یا اگر تعداد بازیکنان زیاد بود بصورت گروهی امتیاز بندی کنند.
  • برای افزایش هیجان بیشتر بازی در صورت گروهی بودن، می‌توانید زمانی را مشخص کنید و هر کس در این زمان ماهی بیشتری جمع کند او برنده است.
  • می‌توانید در کنار شکل ماهی از موجودات دریایی دیگری هم استفاده کنید و هر موجودی یک امتیاز خاصی داشته باشد که در پشت شکل آن امتیاز یادداشت شده است.
  • یک ماهی مشخصی را علامت زده و هر کس آنرا بگیرد، برنده است.

 

 

 

به گفتگو بپیوندید