>

رد کردن لینک ها

پرتاب اشیاء توسط کودکان

 

پرتاب اشیاء توسط کودکان 14 ماهه تا 3 ساله . امری طبیعی است

کودکان از حدود یکسالگی به دلیل رشد ماهیچه ها ، پرتاب کردن را یاد گرفته و بعد از به دهان بردن و شناختن آن ،شیی آنرا پرت میکنند و از اینکه اشیاء را پرت کنند لذت میبرند ، آنها اکنون توانایی آنرا دارند تا انگشتانشان را از دور چیزی که در دست دارند باز کنند و آنرا رها کنند و این یک مرجله از رشد مهارتهای حرکتی آنها محسوب میشود.

پرتاب کردن اشیاء مستلزم هماهنگی بین دست و چشم کودک است و هنگامی که کودک شروع به پرتاب کردن اشیاء میکند ، به توانایی اش افتخار میکند  بهتر است والدین نیز باید خوشحال باشند که او یک مرحله رشد دیگر را نیز طی کرده است ، کودک ممکن است بعد از سیر شدن ظرف ماکارونی را بر روی زمین بریزد و یا پستانکش را در خیابان از دهانش به بیرون پرت کند .

تا جایی که پرت کردن اشیاء توسط کودک خطری برای اطرافیان ایجاد نمیکند ، نباید به آن اهمیت داد .

تلاش برای متوقف کردن کودک معمولا نه تنها ثمری ندارد بلکه باعث لجبازی کودک میشود ، پس به جای اینکه او را متوقف کنید ، بهتر است به او یاد بدهید که چه چیزهایی را میتواند و چه چیزهایی را نمیتواند پرت کند. بهتر است تعداد وسایلی که به کودک اجازه میدهید پرت کند ، زیاد باشد تا او یاد بگیرد که چه چیزهایی را نباید پرت کند. تعدادی توپهای فومی تهیه کنید و با هم آنها را پرت کنید ، یا هنگام پرت کردن وسایل بی خطر او را تشویق کنید . به این ترتیب او کم کم یاد میگیرد که پرت کردن چیزهای مناسب در زمان و مکان مناسب ، اشکال ندارد.

پرتاب اشیاء اگر از روی عصبانیت باشد ، اولین قدم امن کردن خانه است

وسایل خطرناک یا شکستنی را از دسترسش دور کنید. اگر کودکتان بفهمد که با پرت کردن اشیاء میتواند توجه شما را به خود جلب کند ، تشویق به تکرار آن کار خواهد شد

به گفتگو بپیوندید