>

رد کردن لینک ها

هرآنچه لازم است از ورزش کودکان بدانید

در ورزش کودکان مانند هر زمینه دیگری که خواص کودکان است نقشه والدین پر رنگ است، اگر می‌خواهید فرزند دلبندتان فعالیت بدنی مناسب داشته باشد تا از عوارض کم تحرکی در امان بماند بهتر است در گام اول اطلاعات خودتان را در خصوص ورزش کودکان افزایش دهید

چه لزومی دارد کودکان ورزش کنند؟

 تعریف ورزش در کودکان به معنای انجام دادن فعالیتهایی که سالها در ذهن بزرگسالان و والدین به عنوان ورزش افتاده، نیست. فعالیت های کودکان که برای سلامتی آنها مفید است را “فیزیکال اکتیویتی” یا مجموعه تحرکات بدنی می نامند، که باید با بازی و هیجان به کودکان آموزش داد، لازم است که کودک با فعالیت‌های مختلف و جذاب تحرک داشته باشد و بالطبع با این حرکات عضلات شروع به فعالیت کرده و تقویت می‌شود، لازم است حرکات بدنی روی تمامی اندامها انجام شود، تمامی عضلات شروع به فعالیت کنند، علاوه بر این با شروع ورزش از سنین پایین، کودک متوجه توانمندیهای بدنی خود می‌شود و علاوه بر ارتقای فاکتورهای آمادگی جسمانی، از نظر روانی تقویت میشود و اعتماد به نفس پیدا میکند، به طور کلی ورزش در کودکان راهی است که آنها از همین سنین پایین، تحرک و زندگی سالم را یاد بگیرند، قرار نیست همه قهرمان ورزشی شوند.

چه سنی باید ورزش را شروع کنند؟

از زمانی که کودک سینه خیز میرود میتوان تمرینات مخصوص کودک را شروع کرد. کار دشواری نیست و مادر برای ورزش دادن به کودکان در این سنین میتواند کودک را وسط دایره بنشانند و اشیاء خوشرنگ و جذاب اطراف اون بچیند. در این صورت کودک برای برداشتن این اشیا خود را به این طرف و آن طرف می کشد. این نوع بازی با هدف ورزشی و تقویت عضلانی برای کودک در این سنین است.

همانطور که اشاره کردید این فعالیت های بدنی جزو کارهایی است که مادر در منزل برای کودک انجام می‌دهد. از چه سنی میتوان بچه ها را به باشگاه فرستاد تا تحت نظر مربی تمرین کنند؟

 از یکسالگی میتوانند در #باشگاه_کودک_کوشا شروع به فعالیت ورزشی کنند . البته از نظر سن رشدی و عددی کودکان در سطح هایی ( کلاس هایی ) قرار میگیرند که با همسالان خود به فعالیت ورزشی بپردازند تا از نظر روحی و اعتماد به نفس مشکل نخورند و بتوانند فعالیت ها را انجام دهند .

صحبت از ورزش در هر سنی که به میان میآید مربی خوب حرف اول را میزند ویژگی مربی خوب برای کودکان چیست؟

مربی کودک باید توانایی انجام فعالیت های کودکانه را داشته باشد و کودک درون خود را زنده نگه دارد باید پر انرژی، خوشرو، آراسته، بشاش و دلسوز باشد، کودکان در گام اول بیش از ورزشی که انجام می‌دهند، جذب انرژی مربی میشوند. یک فرد خشک، سختگیر، عصبی و بی حوصله صلاحیت مربیگری کودکان را ندارد. مربی کودک باید تخصص و علم کار با کودکان و تحصیلات آکادمیک داشته و بر توانمندی جسمی و روحی آنها آگاه باشد. مربی کودکان نباید با اعمال زور کودکان را وادار به انجام تمرینات کند، باید کاری کند که کودک جذب ورزش شود و آن را جزئی از زندگی روزمره بداند.

چند جلسه ورزش در هفته برای کودکان کافی است؟

 تمرینات کودکان پرفشار پیگیری نمی‌شود. هدف از ورزش کودک، قهرمان پروری نیست. هدف این است که کودک از زمانی که در باشگاه است لذت ببرد و در کنار آن یک سری حرکات ورزشی مناسب با سن خود را آموزش ببیند، بنابراین ۲ تا ۳ جلسه در هفته برای کودک کافیست.

از چه سنی کودکان می توانند وارد ورزش حرفه ای شوند؟

 سن حرفه ای گری از ۹ سال به بالاست اما برخی از بچه ها به اصطلاح تلنت یا همان استعداد درخشان هستند. وضعیت این کودکان با سایرین متفاوت است و شیوه کار با آنها نیز فرق می کند. این کودکان باید مانند یک قهرمان تمرین و زندگی کنند، چون هدف آنها از ورزش قهرمانی است. قرار نیست هر کودکی که پا به باشگاه می گذارد یک قهرمان و مدال آور از آنها خارج شود.

#باشگاه_کودک_کوشا

جهانشهر کرج

پیج اینستاگرام

به گفتگو بپیوندید