>

رد کردن لینک ها

دارو دادن به کودک

دارو دادن به کودک
خوراندن دارو به کودک یکی از دشوارترین کارهای والدین به شمار می رود.
کودکان ، درک درستی از آنچه به عنوان دارو به آنها خورانده می شود، ندارند.
آنها به دلیل ضعف و بیماری می توانند ههنگام خوردن دارو یکدنده و لجباز عمل کرده و به شدت از همکاری کردن دوری کنند ، در این موقعیت تنها صبر و حوصله والدین مورد نیاز است . والدین باید بدانند که با عصبانیت و داد و بیداد فقط آنها را بیشتر عصیانگر می کنند و این برخورد هیچ سودی ندارد.


1-او را بخندانید :
خنداندن کودکان بهترین راه برای دارو دادن به آنها است . وقتی آنها می خندند . فکرشان به جای دیگری مشغول نیست . شما می توانید با گفتن جوک های بامزه و شکلک در آوردن فرزندانتان را بخندانید.
2 _ خاطرات دوران کودکی خود را تعریف کنید :
برای فرزندتان داستان بگویید.
به عنوان مثال اگر از خوردن دارو امتناع می کند . بگویید ” وقتی که مامان ، بچه بود همیشه از خوردن داروها فرار می کرد تا این که یک روز… ” در عین حال شما نیز می توانید قدرت تخیل خود را امتحان کنید.
3_ رازی را به او بگویید :
اگر وقت دکتر دارید و فرزندتان سوار ماشین نمی شود،خم شده و در گوش او بگویید : ” من یک راز خیلی مهمی را می خوام بهت بگم ” وقتی که با سکوتش موافقتش را اعلام کرد اورا بغل کنید و چیزهای جالب و شیرینی را در گوشش بگویید ، سپس او را در صندلی ماشین قرار بدهید.
4_ او را غلغلک بدهید :
اگر با به کار بستن تمام این کارها شکست خوردید و به بن بست رسیدید ، سعی کنید او را غلغلک دهید . این کار سریع ، راحت و نشاط آور است. قبل از این که متوجه شوید ، فرزندتان دارویش را خورده است.
5_ هنگام خوراندن دارو به صحبت های کودک گوش داده و سعی کنید مشکلات اورا در خوردن دارو بفهمید ، فهمیدن مشکل فرزندتان به شما کمک می کند تا دلایل پنهان آن را بدانید که به حل مساله منجر می شود.
6_ پس از اینکه کودک داروی خود را خورد.

ابراز خوشحالی کرده و از او کمی قدردانی کنید. این کار اعتماد به نقس کودک را بالا میبرد و باعث می شود در دفعات بعدی داروی خود را راحت تر بخورد.

میتوانید مارو در اینستاگرام دنبال کنید