>

رد کردن لینک ها

اهمیت ورزش کودکان و نکات کاربردی

اگر کودک شما خجالتی است و یا اعتماد به نفس کافی ندارد، احتمالا به دلیل ترس از رقابت با همسالان وحضور در یک تیم، از فعالیت گروهی طفره می‌رود.
بسیاری از کودکان در این مرحله نسبت به واکنش مربیان، والدین و همسالان خود حساس هستند و احساس نگرانی می‌کنند. شما باید به کودک بفهمانید که نمی‌خواهید او ورزشکار حرفه‌ای شود بلکه هدف سرگرم شدن و حفظ سلامتی است.

کودکان زیر ۸ سال باید در بازی، کشف و یادگیری مهارتهایی که از طریق پرتاب کردن و گرفتن، ضربه زدن به توپ، بالا و پایین پریدن، دویدن و شنا کردن حاصل میشود، کاملا آزادانه رفتار کنند و این مهارتها را به شادی بخش ترین روش بیاموزند.
• واضح است که آموختن این موارد به آنها کمک میکند تا با اعتماد به نفس بیشتر وارد مرحله بعد شوند.
• والدین میتوانند نقش مهمی در بازی با کودکان ایفا کنند. به یاد داشته باشید که کودکان قبل از اینکه مفاهیم برد و باخت را بیاموزند، به تمرین فراوان احتیاج دارند.

به همین دلیل در باشگاه کودکان ورزش به صورت بازیهای هدفمند انجام میشه تا کودک بدون نگرانی فعالیت های ورزشی را انجام و از بودن کنار همسالان خود احساس رضایت داشته باشد.

همچنین در سنین پایین تر از 3 سال کلاسها با حضور والدین پدر یا مادر برگزار میشود و والدین در بازیها همکاری میکنند .

انتخاب ورزش مناسب:
دلیل عدم تمایل کودکان اغلب انتخاب ورزش نامناسب توسط والدین است.
به او اصرار نکنید که به شنا، دو و یا دوچرخه‌سواری ادامه دهد.
بگذارید خود او پس از امتحان کردن چند ورزش، یکی را انتخاب کند.

در باشگاه کودک تمام رشته های ورزشی به صورت پایه با کودکان کار میشود تا بعد از آشنایی کامل کودک با رشته ورزشی و با توجه به توانایی کودک ، انتخاب رشته ورزشی انجام پذیرد.

 

به گفتگو بپیوندید